SZTAFETA ROWEROWA 750 km na 750-lecie
17-19 sierpnia 2007 r.

OGŁOSZENIE NASZA REPREZENTACJA FOTOKRONIKA

Gorzów Wlkp. 06 lipca 2007 r.

Koleżanki i Koledzy, 

Rada Administracyjna zawiadamia

W dniach 17-19 sierpnia 2007 roku w Gorzowie Wlkp., odbędzie się

 

 Sztafeta rowerowa 750 km na 750-lecie

Impreza organizowana jest przez Gorzowski Klub Cyklistów – GKR „Cyklista” i należy do cyklu imprez z okazji obchodów 750-lecia Gorzowa Wlkp.


 PROGRAM SZTAFETY (za www.cyklista.net)

MAPA TRASY

UCZESTNICY

Dystans wynosi 750km i jest podzielony na 18 pętli o długości ok. 42km. START: Katedra – ul . Warszawska - Czechów – Santok – Janczewo – Wawrów – Wojcieszyce – Kłodawa – Chwalęcice - Gorzów Wlkp ul. Kosynierów Gdyńskich - Rondo (przy IV LO) - Pomnik Adama Mickiewicza - ul. Dworcowa -  ul. Składowa - Bulwar nad Wartą – Katedra - META
W każdej „zmianie” jechać będzie przynajmniej dwóch członków Klubu „Cyklista” oraz maksymalnie 13 rowerzystów ze zgłoszonej grupy. Na przejechanie pętli założyliśmy 2,5 godziny.

Sztafeta rozpoczyna się 17 sierpnia o godzinie 17:00 na rynku przed Katedrą, a kończy 19 sierpnia w tym samym miejscu o godzinie 14:00. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy znaczek, nalepkę, koszulkę, certyfikat uczestnictwa w Sztafecie i pamiątkowe zdjęcie. Na mecie czekał będzie ciepły posiłek. Udział w sztafecie jest bezpłatny.

Więcej na stronie www.cyklista.net


Nasza organizacja zamierza wystawić własną reprezentację składającą się z dwóch grup 13-osobowych.

Planujemy starty:   w piątek – 17 sierpnia - o godz. 19:30 oraz w niedzielę  - 19 sierpnia - o godz. 9:00

Istnieje również możliwość udziału w sztafecie w sobotę. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i godziny zbiórki zostaną rozesłane zainteresowanym osobom po zatwierdzeniu naszego zgłoszenia przez organizatora.

Zgłoszenia proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres apoholski@jumelages.org.pl,  tel. Adam Poholski - 502 016 114 lub Michał Kuściński
 Termin zgłoszeń upływa
16 lipca 2007

Uwaga: Z uwagi na możliwość jazdy w godzinach nocnych rowery muszą mieć sprawne oświetlenie. Dla osób zamiejscowych zapewnimy noclegi.

Z pozdrowieniami
Za Radę Administracyjną Przewodniczący Mieczysław Bulera

OGŁOSZENIE NASZA REPREZENTACJA FOTOKRONIKA

NASZA REPREZENTACJA

W dniu 28 lipca nasza reprezentacja  dokonała próbnego przejazdu trasy sztafety. W przejeździe uczestniczyło siedmioro rowerzystów. Niestety w trakcie zdarzenia drogowego ucierpiał kolega Rafał Hornicki. Na szczęście rowerzysta i samochód poruszali się z niewielką prędkością, więc obyło się bez interwencji lekarskiej.
 
Organizator potwierdził nasz udział w sztafecie i wyznaczył start na godz. 9:00 w niedzielę 19 sierpnia. W skład grupy wchodzą:
Bulera Mieczysław*
Hornicka Magdalena
Hornicki Rafał
Kłodzińska Małgorzata
Kokociński Zdzisław
Kuściński Michał

*Mieczysław Bulera - nie wziął udziału ze względów zdrowotnych

Pióro Mieczysław
Przeczewska Agnieszka
Szóstka  Jacek
Więckowicz Marcin
Woźniak Marcin
   
   
   
   

Ponadto w sztafecie w dniu 18 sierpnia udział wzięli: Zdzisław Kokociński, Marcin Więckiewicz oraz Stanisław Szpitalny, który z powodów zdrowotnych nie ukończył trasy.

Życzymy obu kolegom szybkiego powrotu do dobrego zdrowia.

OGŁOSZENIE NASZA REPREZENTACJA FOTOKRONIKA

FOTOKRONIKA SZTAFETY

Przygotowania do startu    
     
Uroczysty moment przekazania zmiany "Pocztowcom" "Pocztowcy" na trasie
     
Zasłużony odpoczynek
     
Zapis kronikarski umieszczony w kapsule czasu

Roku Pańskiego 2007 dnia pamiętnego 17 sierpnia, gdy zegar na wieży ratuszowej wybił donośnie godzinę 17:00 z dziedzińca prastarej katedry sławnego grodu Gorzów Wielkopolski onegdaj Landsberg noszącego miano, za namową ludzi Gorzowskiego Klubu Rowerowego "Cyklista", wyruszyła kawalkada znamienitych obywateli na wehikułach, co się rowerami zwą, na czele z władykami tegoż grodu jak i całej prześwietnej prowincji Lubuskie Województwo w zamyśle mając nieustanną jazdę przez 3 dni i 2 noce w "Sztafecie 750 km na 750-lecie" dla uświetnienia 750-lecia istnienia grodu Gorzów Wielkopolski tudzież dla ogłoszenia całemu światu, iżby onym wehikułem, rowerem zwanym, chętnie się wysługiwali, ku pożytkowi własnej duszy i ciała jak i całych swoich społeczności.

Ku pamięci potomnych pokoleń, iżby po wsze czasy pamiętali o dzisiejszym święcie, a dla nauki i wiedzy, jak miło i z pożytkiem ich pradziadowie i prababcie spędzali czas, przejechawszy swoją część 42 km ze "Sztafety 750 km na 750-lecie" posileni pożywną strawą, żurkiem staropolskim zwaną, umordowani, strudzeni acz szczęśliwi podpisali: ....................................................

     
Ostatnia zmiana sztafety, przejmująca pałeczkę od pocztowców. W składzie m.in. Prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak
oraz wicewojewoda lubuski Ireneusz Madej
 
   

Fot. Michał Kuściński, Magda Hornicka

OGŁOSZENIE NASZA REPREZENTACJA FOTOKRONIKA

w górę
Sekcja Gorzów Wlkp. - Strona główna