W dniach 25-28 października przedstawiciele Sekcji Jumelages w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w uroczystościach obchodów 40-lecia Sekcji Jumelages w Berlinie

Relacja z pobytu w Berlinie            
Przedstawiciele Sekcji Jumelages w Gorzowie Wlkp. zostali zaproszeni na uroczystość obchodów 40–lecia sekcji Jumelages w Berlinie.

25 października wyposażeni w upominki dla naszych przyjaciół z Berlina wyruszyliśmy w trasę. Po niecałych dwóch godzinach bez problemu dotarliśmy do domu Helmuta, który gościł nas przez trzy dni w swoim domu w pięknej dzielnicy willowej w zachodniej części Berlina. Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy z Helmutem do Hotelu Erstel, gdzie zostaliśmy oficjalnie przywitani przez gospodarzy uroczystości oraz ugoszczeni kolacją. Mieliśmy tam okazję spotkać się z naszymi przyjaciółmi z innych sekcji EuroJumelages, którzy również przybyli na wielkie świętowanie.

Michał, Mieczysław, Andrzej i Jan przy bramie Brandenburskiej w Berlinie
Michał, Mieczysław, Andrzej i Jan przy bramie Brandenburskiej

Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu Berlina. Pomimo, iż program zwiedzania był bardzo napięty udało nam się zobaczyć najciekawsze dla turystów miejsca w centrum Berlina.
Wieczorem udaliśmy się na główną uroczystość z okazji 40 – lecia Sekcji Jumelages w Berlinie. Wieczór wspomnień i gratulacji oraz wystawna kolacja odbyła się w zamku koło Berlina. Gościem honorowym był Burmistrz Berlina z małżonką. Nasza reprezentacja na czele z przewodniczącym Mieczysławem Bulerą wręczyła Przewodniczącej Sekcji Berlin – Sabinie - obraz namalowany przez gorzowskiego artystę przedstawiający panoramę Gorzowa, a także upominki związane z jubileuszem 15–lecia gorzowskiej sekcji Jumelages. Został także odczytany list gratulacyjny przygotowany przez kol. Mieczysława. Uroczystość zakończyła się ok. godz. 23.00.

       

 

Oficjalne zakończenie obchodów zacnego jubileuszu miało miejsce w dniu następnym. W przestronnej restauracji w Hotelu Erstel zostaliśmy ugoszczeni smaczną kolacją i dobrym niemieckim piwem. Na deser zaś wszyscy jumelersi zostali zaproszeni na Show „Stars Party” czyli największe hity legend muzyki POP w wykonaniu sobowtórów Elwisa Presley’a, Madonny, Frediego Mercury’ego i innych. Warto było to zobaczyć! Elwis, wiecznie żywy, przeniósł nas w amerykański sen lat 70 –tych!!!  
 Obchody jubileuszu sekcji berlińskiej były dla nas okazją przede wszystkim do zacieśnienia więzi pomiędzy sekcjami w Berlinie i Gorzowie Wlkp., a także do ciekawych spotkań i wymiany doświadczeń z przedstawicielami sekcji eurojumelages z Francji i Anglii. Mieliśmy okazję także poznać i porozmawiać z przedstawicielem niemieckiego regulatora rynku usług pocztowych i telekomunikacyjnych z siedzibą w Bonn. Każdy z nas na pamiątkę otrzymał ekskluzywnie wydany komplet znaczków pocztowych wydanych przez Pocztę niemiecką z okazji 60–lecia … garbusa.  
 

Opisał Michał Kuściński