ZAPROSZENIE LIST GRATULACYJNY KRONIKA

ZAPROSZENIE

 Bielsko-Biała, 14-03-2006 

Rada Administracyjna Sekcji Jumelages w Bielsku-Białej  ma zaszczyt zaprosić
Przewodniczącego Rady Federacji Jumelages Poczty Polskiej
 Pana Mieczysława Bulerę z  osobą towarzyszącą

 na uroczystość z okazji 10-lecia istnienia  Sekcji Jumelages w Bielsku-Białej,  która odbędzie się 14-15  sierpnia 2006 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym EXPLORIS w Szczyrku ul. Salmopolska 30, tel. (033) 81 37 400 rozpoczęcie o  godz. 14.00


LIST GRATULACYJNY

 

Bielsko-Biała, 14 sierpnia 2006 r.

Drodzy Przyjaciele  

W imieniu Przewodniczącego Federacji EuroJumelages Pracowników  Poczty Polskiej, Kol. Mieczysława Bulery (który osobiście nie mógł wziąć udziału w tym międzynarodowym spotkaniu) oraz wszystkich członków naszej Federacji, serdecznie dziękuję za zaproszenie Nas na uroczystość Jubileuszu X-lecia działalności Waszej  Sekcji.
Proszę przyjąć najlepsze gratulacje i pozdrowienia od naszej Federacji. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość. Mam nadzieję, że to spotkanie pozwoli umocnić dotychczasowe kontakty i przyjaźnie oraz pozwoli gościom z Francji, Irlandii, Rumunii i Polski bardziej przybliżyć ten urokliwy zakątek Polski i nawiązać nowe przyjaźnie.
Korzystając z okazji, że jesteśmy z Kolegą Michałem, członkami gorzowskiej  Sekcji EuroJumelages, która obchodziła w maju br. Jubileusz XV-lecia działalności, pozwolę sobie przedstawicielom Sekcji z Francji, Irlandii, Rumunii i gospodarzom –Sekcji z Bielska-Białej - przekazać  kilka upominków od gorzowskiej  Sekcji EuroJumelages. Jednocześnie zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej www.jumelages.org.pl

Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam. Niech żyje EuroJumelages.

 Sekretarz Federacji EuroJumelages Pracowników Poczty Polskiej  - Adam Poholski
 
ZAPROSZENIE LIST GRATULACYJNY KRONIKA


KRONIKA

Przedstawiciele Federacji EuroJumelages Poczty Polskiej, koledzy Adam Poholski i Michał Kuściński, uczestniczyli w uroczystościach X-lecia sekcji EuroJumelages w Bielsku-Białej, które odbyły się w Szczyrku w dniach 14-15 sierpnia 2006 r.

W poniedziałek 14 sierpnia w godzinach popołudniowych jumelersi z Bielska-Białej zorganizowali spotkanie plenerowe, w którym uczestniczyli gospodarze oraz goście z współpracujących z nimi sekcji z Galway (Irlandia), Tulcea (Rumunia) oraz Nord Isère (Francja). Wśród zaproszonych osób była również Mariana Petre - członek Rady Administracyjnej EuroJumelages. W takcie biesiady nasi przedstawiciele odczytali list gratulacyjny (treść wyżej), przetłumaczony jednocześnie na język angielski i francuski oraz wręczyli gościom skromne upominki. Czas spędzany w szczyrskiej dolinie umilała rodzinna kapela góralska Bugajskich z Kęt. W godzinach wieczornych Przewodniczący Sekcji Jumelages w Bielsku-Białej Marian Fabian  zaprezentował w formie slajdów 10 letnią historię Sekcji. Uroczystość zakończono kolacją przy muzyce.

We wtorek uczestnicy spotkania wjechali koleją krzesełkową na Skrzyczne, gdzie przy wietrznej pogodzie podziwiali panoramę Beskidu Śląskiego oraz zwiedzili ośrodek przekaźnikowy sygnałów radiowych i telewizyjnych TP s.a.

PS. W drodze powrotnej nasi delegaci zapoznali się z postępami prac przy budowie skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince.
Relacja zostanie uzupełniona po nadesłaniu zdjęć przez gospodarzy.

ZAPROSZENIE LIST GRATULACYJNY KRONIKA

na górę strony